Valve yeni yıl ile bir yeniliğe imza attı. Gelen güncelleme ile Cs:GO da ufak(tabi tabi) bir rank sistemi değişikliğine giden Valve, birçok oyuncununda tepkisini çekmiş oldu. Cs:GO oynayan herkesin bildiği üzere rank atlamak okadarda zor değildi hatta oyunu oynayan çoğunluk hep üst liglerde yer alıyordu.

Oyunun biraz zorlaşması vede dengelerin değişmesi adına Valve, yeni rank sistemini bilindik bloglardan olan Redditte de duyurdu. Sitedeki yazıda ”Beceri gruplarının sınırlarında yavaş bir yer değişikliği başlattık.” cümlesi insanı baya bir düşündürüyor doğrusu. Bu nasıl bir yavaşlık, sizin yavaş anlayışınız bumu dedirtecek cinsten hemde.

Daha sabah Master Guardian Elit olan arkadaşımız şuanda Gold Nova rütbesinde çıldırmakta. Valve’ın başka bir açıklamasına göre çan eğrisi(ortalama lig) Gold Nova 4 olarak uygun görülmüş. Şuanda art arda kazanıp da 1 oyunu kaybedip düşme riskiniz var. Oyun şu sıralar acayip zorlaşmış durumda zaten eskiden yenilmemek için elimizden geleni yapıyorduk şimdi bir okadar daha uğraşsak yetmeyecek çünkü karşı taraf da hırslı.

Kış indirimleriyle birlikte birçok indirim döneminde indirime giren oyundaki oyuncu sayısı da epey arttı. Özellikle Smurf hesap (Yan hesap) açanlar bizlere nefes aldırtmayacak gibi gözüküyor. Eskiden olduğu gibi şimdide ne zaman lig yükseleceğimiz veya düşeceğimizi hala göremiyoruz.

Buda eski ve şuan ki liglerdeki oyuncu yüzdeleri;

f5MZQ-1